Shingeki no Kyojin

2. dubna 2014 v 19:44 | Edwwi |  Shingeki no Kyojin


RECENZE

Před sto lety, v námi neznámém alternativním světě, jiném času či prostoru, whatever, bylo lidstvo téměř vyhubeno titány, což jsou v průměru 15 metrů vysocí (nejnižší maj 4 metry, nejvyšší má 60 metrů) hovada žeroucí lidi pro potěchu, co vypadají jako ty obrázky z učebnic biologie pro osmí stupeň základky (ale v jisté věci vypadají jako Ken od Barbie). Z lidstva zbyla jen troška, která se schovala za tři padesát metrů vysoké stěny, nejvnitřnější část Shina, kolem které je Rose a naši trojku nám uzavírá nejrozlehlejší Maria. Na každé světové straně zdi se nachází malé městečko (ovšem že je chráněno zdí), které láká díky silné koncentraci lidí hovada-tedy titány a vojáci se tak tedy můžou soustředit na hlídání jen některých částí zdi.
Eren Jaeger je malý spratek žijící v Shiganshina, která se nachází na jižním okraji hradby Maria. Spolu s ním (a dalším ticísem lidí) tam žije i jeho nevlastní sestra Mikasa Ackerman, která je jedna z posledních Asiatek na zemi a ještě tam s nimi je jejich kamarád blonde shota Armin Alert.
Čekáte že Eren bude originální hlavní hrdina? Ups, špatné anime, Eren je totiž typický hlavní hrdina. Není nijak skvěle talentovaní, zato uřvaný a věčně nasraný. Typické...
Jednoho dne se mu ještě k tomu všemu zhroutí život, když k nim zajde na návštěvu šedesátimetrový titán a rozkopne hlavní bránu Shinganshini. Ihned dovnitř vtrhnou titáni a začnou žrát, koho uvidí. Bohužel, jeden šutrák který odpadl ze zdi spadne i na dům kde Eren bydlel a byla tam zrovna jeho matka. Snaží se ji zachránit, páč je uvězněna pod troskami, ale voják u kterého už nevím jméno jeho i Mikasu popadne a odnese do bezpečí. Právě včas, aby mohl Eren vidět jak si z jeho maminky dělá jeden titán shushi. Objeví se i titán Iron man, který proboří rovnou zeď Maria... Naštěstí, Eren, Mikasa a Armin přežijí a dostanou se za zeď Shina. Eren, jakožto každý správný hlavní hrdina přísahá pomstu a spolu s Mikasou i Arminem se přidá k armádě lidstva a zabije každého zasraného jedince.


TRAILER




EDWWI HODNOTÍ
Tohle je anime, které buď viděl každý, nebo každý ví všechno. Tolik spoilerů jsem neviděla snad ani na Naruta. Má tedy cenu, abych psala recenzi? Názor?.... Jo, má.
Takže, tohle anime se řadí na první příčky v mé oblíbenosti. Už od prvního dílu mi bylo jasné, proč se to stalo tak rychle oblíbené. Nádherná animace, boží soundtrack a opeing, který nepřeskočíte, ani když chcete. (ovšem tedy v mém případě pouze u toho prvního, druhý mě nenadchl) Opravdu, měla jsem u něj vždy příjemnou husinu. Navíc, anime se s vámi vůbec nemazlí, rovnou vás prostě nakopne do huby a po malém osvětlení celé situace tu máte lidožravá přerostlá hovada, a jedno rovnou šedesátimetrové, pak ještě Ironmana a je to. Po prvním dílu si určitě budete říkat "what the fuck?!" páč na něco takového často nenarazíte. A právě, nenechte se odradit prvním dílem. Mě to tedy osobně velice chytlo, vydržela jsem u něj až do konce a hodně často jsem u toho šílela jak cyp, i když, díky tomuhle kousku mám zničené city, když koukám na titanic, tvářím se takhle... Máti má pravdu, je to se mnou špatné.


Kresba: 10/10- velice mě nadchla téměř až 3D animace, titáni tedy vypadají spíš vtipně
Příběh: 9/10- překvapivě, i když je tohle anime příběhem klišé, titáni požírající lidi jsou vskutku dobrý nápad... A to aniem má prostě svoje kouzlo, neptejte se a koukejte se na to podívat!
Hudba: 10/10- asi nejlépe zpracovaný op, tedy, ten první, druhý se mi líbil méně... Tohle byl první op, který jsem NIKDY nepřeskočila a vždy ho slyšela až do konce, a kdykoliv se na něj teď podívám, tak mám úplnou zimnici z něj...
Postavy: 9/10- nadchlo mě že i když je to shonenovka, jsou tam ženský co nemaj kozy jako vozy, anic jiného neumí. Ženy jsou tu překvapivě moc příjemné a snesitelné, a je jich tu asi stejně jako mužů, takže se nemusíte nijak bát. A pak je tu kapitola sama o
CELKOVĚ: Velice doporučuji

OP



ED




NĚJAKÉ AMV

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama